Kā nēsāt gredzenus, lai tie nestu laimi!

No seniem laikiem līdz mūsdienām gredzens ir viens no visizplatītākajiem rotaslietām. Tas var kaut ko simbolizēt, piemēram, laulības faktu vai piederību ticībai, vai arī tā var būt vienkārši skaista lieta.

Bet jebkurā gadījumā gredzena nēsāšanai ir slēpta nozīme. Tāpēc jums ir jāzina, kā pareizi nēsāt gredzenus.

Laulības gredzens

Gredzenu maiņas tradīcija kāzu svinībās aizsākās senos laikos. Mūsu tālie senči varēja noteikt, ka tieši zeltnesis, it kā ar tievu pavedienu, bija savienots ar vēnu ar sirdi un spēcīgi ietekmēja to. Mūsdienās laulības gredzenus nēsā arī uz zeltneša, kur tie simbolizē bezgalību un mūžīgu mīlestību.

Gredzens var būt izgatavots no jebkura materiāla, bet zelts vislabāk der divu sirsniņu savienošanai. Šis dārgmetāls rada siltumu un laimi un norāda, cik ļoti mīļotāji vērtē savas attiecības. Gravēšana uz gredzena ir atļauta, bet vēlams to izdarīt iekšpusē. Viņi rakstītajos vārdos ieliek maksimālu dvēseles spēku un pievēršas tiem ģimenes dzīves grūtākajos brīžos.

Krievijā kāzu rotaslietas nēsā uz labās rokas, lai gan daudzās valstīs viss ir pavisam savādāk. Tātad katolicismā ir ierasts nēsāt šo uzticības simbolu kreisajā rokā. Pēc šķiršanās mūsu valstī viņi vai nu nenēsā gredzenu vispār, vai arī maina to uz kreiso roku, ja joprojām novērtē attiecības ar bijušo izvēlēto. Atraitnēm un atraitnēm uz labās rokas jānēsā divi gredzeni – savs un mirušā laulātā.

Saderināšanās gredzenu sauc arī par rotaslietu, ko līgavainis uzdāvina savai mīļotajai priekšlikuma laikā. Ir ierasts to nēsāt pirms kāzām, uzliekot uz zeltneša. Iepriekš šāds gredzens tika dāvināts līgavas vecākiem, ierosinot laulību.

Turpinājums nākošajā lapā…

Leave a Comment